Pytanie: Który materiał dobrze zaciemnia?
Odpowiedź: Najlepiej zaciemnia materiał podgumowany dwuwarstwowy. Polecam również materiał Klasik. Materiał Klasik przepuszcza światło w zależności od koloru- kolory ciemne nie przepuszczają, kolory jasne przepuszczają więcej. Materiały żakardowe typu Water, Vangogh posiadają mikro dziurki i przepuszczają światło trochę więcej jak materiał Klasik. Należy zwrócić uwagę że rolety nie służą tylko wtedy jak jest mocne słońce ale także w inne dni dlatego należy zastanowić się czy warto założyć rolety które mocno zaciemniają.Pytanie: Jaka jest różnica między roletą w kasecie Fenix a Lord?
Odpowiedź: Rolety Fenix montuje się na listwy przyszybowe a rolety Lord poza listwy przyszybowe na ramę. Rolety Fenix wchodzą tak jakby we wnękę szyby a co zatem idzie cała kaseta mniej odstaje od okna co jest ważne przy otwieraniu okna i braku miejsca między skrzydłem okiennym a wnęką ściany. Do założenia rolety Fenix jest niezbędna płaska powierzchnia listwy przyszybowej- przynajmniej 3 mm aby przykleić płaską prowadnicę. Jeżeli nie ma takiej możliwości bo np listwa jest zaokrąglona można zamontować roletę Lord. W przypadku rolety Lord nie ważne jaki jest kształt listwy przyszybowej ponieważ prowadnice mają inny kształt i przykleja się je obok listew na ramie (między klamką a listwą przyszybową). Wadą rolety Lord jest to że więcej odstaje od okna a zaletą jest to że pasuje na każde okno oraz nie zabiera światła szyby. Rolety Fenix odstają od okna na 3,5 cm a rolety Lord na 5,5 cm.Pytanie: Do czego służą żyłki w roletach mini?
Odpowiedź: Prowadnice żyłkowe stosuje się tylko do rolet mini. Roleta mini jest zawieszona na haczykach i luźno zwisa. Aby nie zwisała np przy skrzydłach uchylnych stosuje się prowadnice żyłkowe po obu stronach rolety aby przytrzymywać materiał blisko przy szybie. Prowadnice żyłkowe zamawia się dodatkowo. W skład kompletu żyłkowego wchodzą: dwie żyłki, dwa oczka, dwa dolne uchwyty. Prowadnice żyłkowe montuje się tak? u góry w haczyku przewleka się żyłkę przez specjalny otwór, wpina się oczka z boku w zaślepki obciążnika materiału i przewleka się przez niego żyłkę, od dołu skrzydła wkłada się uchwyt przewleka żyłkę i zaciska w uchwycie.Pytanie: Jak szerokie można zamówić rolety?
Odpowiedź: Rolety w kasetach oraz mini można zrobić najszerzej na 160 cm ze względu na delikatną konstrukcję. Rolety wolnowiszące montowane na całe okno można zrobić najszerzej na 330 cm. Lecz ze względu na ograniczenie ustalone przez firmy kurierskie wysłać można rolety do 260 cm szerokosci. W innych przypadkach proszę się skontaktować.Pytanie: Czy wysyłacie paczki za granice?
Odpowiedź: Oczywiście wysyłamy. W zależności od kraju oraz wielkości paczki ustalana jest cena za przesyłkę od 50 zł do 120 złPytanie: Czy rolety można założyć bez przykręcania śrubami?
Odpowiedź: Rolety mini oraz rolety w kasecie Fenix oraz Lord są przygotowane do przyklejenia a więc nie trzeba je przykręcać.